عفونت قارچی در مردان

علائم عفونت قارچی در مردان

عفونت قارچی در مردان یکی از شایع‌ترین عفونت‌های پوست است که به‌صورت عفونت سطحی و خارش ناحیه کشاله ران و پوست خود را نشان می‌دهد.

تینه آ کروریس، یک عفونت قارچی در مردان است که بیشتر از طریق استفاده از حوله‌های آلوده و مشترک و ملحفه‌ها یا از سایر مناطق آلوده بدن مانند ناخن دست و پا به کشاله ران منتقل می‌شود. چاقی و پوشیدن لباس‌های زیر تنگ یا خیس از عوامل مستعد‌ کننده این نوع عفونت هستند و معمولا هم شیوع این بیماری در آقایان۳ برابر خانم‌هاست.

آیا عفونت قارچی در مردان علامت خاصی دارد؟
معمولا عفونت قارچی در مردان کشاله ران به‌صورت ضایعات قرمز و متقارن، درد و طرف کشاله ران و التهاب در این قسمت از بدن خودنمایی می‌کند. این درد می‌تواند به سمت پایین شکم و بخش داخلی ران گسترش پیدا کند. در موارد حاد این ضایعات خیس و همراه با ترشح هستند و در موارد مزمن خشک و تیره‌تر و با پوسته‌های کمترند.

این نوع بیماری‌ها با تغذیه و روش‌های غذایی مناسب تا چه حدقابل درمان هستند؟
متاسفانه خیلی با روش‌های غذایی نمی‌توان عفونت قارچی در مردان را درمان کرد. درست است که کارکرد سیستم ایمنی بدن با تغذیه خوب ارتباط دارد اما تغذیه در بهبود بعضی از بیماری‌های پوستی خیلی موثر نیست. فقط می‌توانم پیشنهاد کنم که برای پیشگیری و حتی درمان این نوع بیماری‌های پوستی، تا جایی که می‌توانید از رفتارهای پر خطر جنسی خودداری کنید.

ابتلا به قارچ از طریق شریک جنسی
جدا از تماس پوستی خطرناک، میزراه مرد دروازه اصلی ورود هرگونه قارچ یا باکتری از طریق مثانه یا جریان خون به سیستم بدن است. به همین دلیل تامین امنیت میزراه اهمیت دارد. در واقع یکی از دلایل مهم استفاده از کاندوم در رابطه جنسی مقعدی (حتی در رابطه تک‌همسری) و استفاده از یک کاندوم جدید برای رابطه جنسی واژنی همین است زیرا هیچکس دوست ندارد به عفونت مجرای ادراری مبتلا شود.

مخمر می‌تواند به راحتی بدون هرگونه تحریکی و در صورت عدم استفاده از کاندوم در طی رابطه جنسی، به میزراه مرد انتقال یابد؛ اما این نکته حایز اهمیت است که اگر همسر شما مبتلا به عفونت قارچی باشد و طی رابطه به جای یک ژل روان‌کننده آبی از یک روان‌کننده روغنی، پماد ضد قارچ یا کتوکونازول (Ketoconazole) استفاده کنید، این ماده به شدت بروی نفوذناپذیری و یکپارچگی کاندوم تأثیر خواهد گذاشت و نتیجتاً شما در معرض خطر ابتلا به این عفونت قرار می‌گیرید.

همانند یک روان‌کننده روغنی، پمادهای ضد قارچ هم می‌توانند موجب تجزیه کاندوم لاتکس شده و نتیجتاً عفونت قارچی به همراه آبستنی ناخواسته را در پی داشته باشند. همانند اغلب جوانب رابطه جنسی ایمن‌تر، سطح ارتباط، کلید اصلی پیشگیری است. اگر همسر شما از عفونت قارچی خود آگاه ولی هنوز برای درمان آن اقدامی نکرده است، از کاندوم استفاده کنید. اگر وی در حال درمان است، از دخول حتی همراه با کاندوم تا حد امکان پرهیز کنید چون احتمال پارگی کاندوم وجود دارد.

علت خارش داخل دستگاه تناسلی مردان
تنها یک ‌پزشک می‌تواند نوع عفونت قارچی در مردان را تشخیص دهد. عفونت قارچی در مردان می تواند انواع مختلفی داشته باشد از جمله:  تریکومونیازیس، کلامیدیا و یا سوزاک . عفونت قارچی در مردان معمولاً با خارش شدید همراه است و موجب التهاب پوستی رأس آلت مردانه همراه با درد و ترشحات غلیظ در طی رابطه جنسی یا دفع ادرار می‌شود. به دلیل شباهت در علائم بالینی، ممکن است بیماری به اشتباه به‌عنوان یک عفونت باکتریایی تشخصی داده شود.

تمامی این عوارض با داروهای اختصاصی قابل درمان‌اند. اگر از یک پماد ضد عفونت قارچی استفاده می‌کنید و بهبود پیدا نمی‌کنید، شما مبتلا به یک عفونت قارچی نیستید. حتماً آزمایش دهید. بااین‌حال، اگر نتیجه آزمایش قارچ مثبت باشد، پزشک احتمالاً قرص دیفلوکان (Diflucan) با عملکردی سریع‌تر و شاخص تهاجمی کمتر به نسبت پمادها و ژل‌های موجود در بازار تجویز می‌کند

آیا عفونت قارچی در مردان همان برفک است؟
عامل بیماری برفک همان عفونت قارچی در مردان است، ولی برفک معمولاً به بیماری مربوط به ناحیه دهانی اشاره دارد. برفک دهانی در میان افراد منفعل رابطه جنسی حامل کاندیدا آلبیکنس بسیار شایع است. برفک دهانی موجب تورم و ترشحات حلقی نامطلوب می‌شود و از نظر ظاهری بسیار مشابه عفونت استرپتوکوکوسی گلو است. برفک نیازمند درمان دارویی است. در صورت ابتلا به آن بهتر است همواره از یک کاندوم معطر یا سد دندانی برای رابطه جنسی دهانی استفاده کنید.

روش‌های دیگری برای پیشگیری از عفونت‌ قارچی در مردان
افراد مبتلا به مشکلات ایمنی (ناشی از مصرف آنتی‌بیوتیک، داروهای سرکوبگر ایمنی یا دیابت) به نسبت افراد سالم بیشتر در معرض خطر ابتلا به عفونت‌های قارچی هستند. بهداشت کامل، تغذیه و ایجاد محیطی پاکیزه، خنک و خشک فاکتورهای مهمی برای پیشگیری از عفونت قارچی ناحیه تناسلی محسوب می‌شوند. همچنین پزشکان توصیه می‌کنند تا از مواد شوینده به‌عنوان روان‌کننده استفاده نکنید و از پوشیدن هرگونه لباس زیری که جنس آن نخ نیست، پرهیز نمایید.

برای اینکه آقایان کمتر دچار بیماری‌های پوستی در ناحیه تناسلی شوند، چه راهکاری را پیشنهاد می‌کنید؟
باید نکات بهداشتی را رعایت و حتما از کاندوم استفاده کنند. سعی کنند از نظر جسمی فعال باشند چون فعالیت جسمی مناسب مانند ورزش تا حد زیادی خطر ابتلا به اختلالات نعوظ را کاهش می‌دهد و از کشیدن و مصرف سیگار و الکل خودداری کنند و مواظب سلامت روان خود نیز باشند.

علائم عفونت قارچی در مردان
علائم عفونت قارچی در مردان
http://daytebozone.com/product/%DA%98%D9%84-%D8%A7%D8%B2%D9%86-%D9%85%DA%A9%D9%85%D9%84-%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B9-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%BE%D9%88%D8%B3%D8%AA%DB%8C/

Shopping Cart
به بالای صفحه بردن